گروه طراحی و معماری سایبون

راه های ارتباطی با ما

سبک مدیترانه ای جدید در دکوراسیون داخلی

تاریخچه سبک داخلی مدیترانه ای
خاستگاه سبک داخلی مدیترانه ای را می توان به قرن هجدهم ردیابی کرد، زمانی که اروپایی ها بیشتر به منطقه مدیترانه سفر کردند. آنها از معماری ساده و در عین حال شیک و دکوری که در آنجا دیدند الهام گرفتند و شروع به ترکیب برخی از این عناصر در خانه های خود کردند.

یکی از بارزترین ویژگی های خانه های مدیترانه ای استفاده از رنگ و بافت آنهاست. رنگ‌های سفید، پاستلی و رنگ‌های خاکی رایج هستند، زیرا به ایجاد حسی سبک و مطبوع کمک می‌کنند. این رنگ ها برای تقلید از آب و هوای آفتابی منطقه مدیترانه طراحی شده اند.

ویژگی های سبک داخلی مدیترانه ای
برخی از ویژگی های کلیدی سبک داخلی مدیترانه ای عبارتند از:

استفاده از مواد طبیعی مانند سنگ، چوب و خاک رس
چیدمان های جادار با تاکید بر راحتی و آرامش
یک پالت رنگ گرم با رنگ های خاکی و انفجارهای رنگ روشن
مبلمان آرام با تمرکز بر عملکرد و راحتی. مبل‌ها و صندلی‌ها اغلب بزرگ‌تر هستند و با پارچه‌هایی مانند کتان یا نخی روکش می‌شوند.
درها و پنجره های قوسی، جزئیات آهن فرفورژه، دیوارهای گچی، کاشی های کف سفالی

روند جدید طراحی داخلی مدیترانه ای توضیح داده شد
سبک داخلی مدیترانه‌ای جدید برداشتی مدرنیستی از این زیبایی‌شناسی است، با تمرکز بر خطوط تمیز و رویکردی مینیمالیستی، مینیمالیسم را از طریق مواد طبیعی مانند سبدهای بافته شده، سرامیک‌های دست‌ساز و طرح‌های رنگی ملایم و خاکی در بر می‌گیرد.

در حالی که هنوز حس مطبوع و روشن خانه مدیترانه‌ای را حفظ می‌کند، سبک مدیترانه‌ای مدرن مزاحمت‌ها و حواس‌پرتی‌های نوری را از بین می‌برد و فضایی آرام را پشت سر می‌گذارد که آرامش و زندگی آهسته را تشویق می‌کند.

خانه‌های مدیترانه‌ای مدرن ساده و ظریفی هستند که در مکان‌های آفتاب‌گرفته‌ای که شکاف بین محیط بیرون و داخل خانه را پر می‌کنند، رشد می‌کنند.

پس چه چیزی تغییر کرده است؟

ویژگی های کلیدی سبک داخلی مدیترانه ای مدرن

پالت رنگی پشت سر هم
رنگ‌های خنثی گرم و خاکی یا رنگ‌های مجزا. بسیاری از رنگ های بژ، سفید، قهوه ای و سفالی.

جذابیت کلی مینیمالیستی
جشن گرفتن کمتر با طراحی جاودانه و صنایع دستی خوب، مانترای بیشتری است. به جای علاقه بصری، تمرکز بر روی لمس است.

احساس ساده و در عین حال مجلل
بدون هیاهو، بدون زواید، بدون زرق و برق، با این حال ظاهر بسیار ظریف و پیچیده است.

فلسفه وابی سابی
پذیرش چرخه حیات طبیعی مواد و اشیاء در یک خانه و پذیرش پوسیدگی اجتناب ناپذیر آنها.

تکمیل های خام
حس حکاکی شده با دست بدوی را نشان می دهد. در معماری و همچنین روی دیوارها، سطوح، قفسه ها، اشیاء، هنر و دکور وجود دارد.

اشکال ارگانیک و مجسمه ای
قدردانی دوباره کشف شده برای اشکال نامنظم و ارگانیک به عنوان نمادهای زندگی ناقص ما. ارجاعات مجسمه سازی نیاز به درون نگری دارند. آنها اغلب ابتدایی هستند و یادآور زمان های ساده تر هستند.

طرح سیزال پیچیده و بافته شده
برای لمس بیشتر و گرما، هنر و سنت محلی را جشن بگیرید

مواد طبیعی
روی پایداری با حصیر، سنگ، سفال و منسوجات تمرکز کنید.

منابع محلی
خانه بخشی از محیط اطرافش است. همه چیز یک اکوسیستم است.

اشیاء الهام گرفته از معماری
کروی ها، طاق ها و ستون ها در مبلمان و دکور ظاهر می شوند

روی تعادل تمرکز کنید
این در مورد یک مورد نیست، بلکه در مورد احساسی است که کل فضا به سمت ساکنانش می‌تابد. هر یک از عناصر طراحی با هم کار می کنند تا ذهن را از هر گونه حواس پرتی غیر ضروری دور کند و روح را با آرامش و تمرکز تغذیه کند.

چگونه می توان به ظاهر مدیترانه ای مدرن دست یافت
سبک داخلی مدیترانه ای مدرن راهی برای دستیابی به ظاهری قدیمی با پیچ و تاب معاصر است. این سبک بهترین‌های هر دو دنیا را با هم ترکیب می‌کند و در نتیجه فضایی گرم و جذاب ایجاد می‌کند که هم ظریف و هم شیک به نظر می‌رسد.

چند عنصر کلیدی وجود دارد که برای ایجاد ظرافت آرام و ساحلی ظاهر مدیترانه جدید در خانه خود به آنها نیاز دارید.

از یک پالت رنگ خاکی استفاده کنید
ابتدا روی انتخاب رنگ های خاکی و غنی برای دیوارها و پارچه های خود تمرکز کنید. رنگ‌های مدیترانه‌ای معمولاً گرم و جذاب هستند، بنابراین شما می‌خواهید طرح رنگی را انتخاب کنید که این رنگ‌ها را منعکس کند. به استفاده از رنگ های ماسه، سفال، زیتون و طلا در فضای خود فکر کنید.

سبک مدیترانه ای = مواد طبیعی
به سنگ، چوب و منسوجات بافته شده مانند حصیر، حصیری، نی، طناب، جوت، کتان و پنبه فکر کنید زیرا این مواد به فضا گرما و بافت می بخشند.

کاشی طرح دار را بکار ببرید
کاشی یک عنصر اصلی در هر فضایی با الهام از مدیترانه است. پس چرا با کاشی‌های طرح‌دار کمی شخصیت اضافه نکنید؟ شما می توانید کاشی را تقریباً به هر سبکی که تصور کنید پیدا کنید، بنابراین مطمئناً چیزی را پیدا می کنید که مطابق با سلیقه شما باشد یا کفپوش چوبی پهن را انتخاب کنید.

ملیله ها یا فرش ها را به دیوارها آویزان کنید
یکی دیگر از عناصر رایج در خانه های مدیترانه ای، دیوارهای بافت دار است. ملیله ها و فرش های سطحی راه آسانی برای دستیابی به این ظاهر بدون نیاز به بازسازی اساسی یا سفید کردن دیوارها هستند.

فضای سبز را به کل فضا اضافه کنید
گیاهان بخش مهمی از چشم انداز مدیترانه هستند، بنابراین مناسب است که در طراحی داخلی نیز گنجانده شوند. کمی سبز به فضای خود اضافه کنید تا احساس آرامش کنید و فضای باز را به داخل بیاورید. اگر آب و هوای شما اجازه می دهد، درختان زیتون یا لیمو گلدانی را انتخاب کنید.

به طور کلی، نمای داخلی مدیترانه ای گرم و جذاب است و آن را برای کسانی که می خواهند فضایی بسازند که مانند یک واحه باشد، عالی است. هنگامی که به سمت ظاهر آزادانه بوهو متمایل شوید، روند جدید داخلی مدیترانه ای مدرن کاملاً رشد یافته و اصلاح شده است.

Kianatalebi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *