گروه طراحی و معماری سایبون

راه های ارتباطی با ما

10ترند دکوراسیون داخلی روز دنیا

گذراندن زمان بیشتر در خانه عادات و سلیقه های جدیدی را به ارمغان آورد و خانوارها را تشویق کرد که در ترجیحات داخلی قبلی خود تجدید نظر کنند. دنیا به سرعت در حال تغییر است و طراحی داخلی نیز همینطوراز این 10 گزارش برتر روند داخلی استفاده کنید تاانعطاف‌پذیری ایجاد کنید

زندگی با طبیعت و مواد طبیعی

زندگی محصور در خانه ما تقاضای مذبوحانه ای را برای به حداکثر رساندن پتانسیل زندگی در فضای باز املاک ما به همراه داشت. کسانی که به اندازه کافی خوش شانس هستند که هر نوع فضای بیرونی داشته باشند، هم تلاش و هم سرمایه خود را برای تبدیل آن به اتاق نشیمن دوم و مکانی جدید برای معاشرت سرمایه گذاری می کنند.

روند جنگل شهری تکامل می یابد و ریشه های عمیقی در خانواده هایی می کند که از قرنطینه آسیب دیده اند. شاخ و برگ‌های سرسبز و باغ‌های سبزیجات حتی در کوچک‌ترین فضاها (چه در داخل و چه در فضای باز) ظاهر می‌شوند.

نیاز به ارتباط مجدد با طبیعت فراتر از زندگی با گیاهان است. پایداری به یک هنجار تبدیل می شود که در اولویت دادن به مواد طبیعی (مانند پشم، چوب خیزران، سیزال، سنگ، چوب، عصا، چوب پنبه، بامبو، و علف دریایی…) در مبلمان، دکور و محصولات منعکس می شود.

سم زدایی خانگی، رفع آلودگی و سازماندهی پیشرفته
به جای سرمایه‌گذاری در نمادهای «وضعیت»، می‌بینیم که خانوارها محصولاتی را که اغلب استفاده می‌کنند اولویت می‌دهند. تمرکز بر روی کیفیت و مراسم کوچک روزانه مانند نوشیدن قهوه یا وعده های غذایی خانوادگی است.

خلاص شدن از شر هر چیزی که به شما خدمت نمی کند یا باعث شادی نمی شود تقریباً به عنوان نوعی تمرین معنوی تلقی می شود. شیفتگی روش Marie Kondo همچنان به قوت خود باقی می‌ماند، زیرا افراد بیشتر و بیشتری برای کمک به نظم بخشیدن به خانه‌های خود به منظور کاربردی‌تر و مطبوع‌تر شدن، از شلوغی استفاده می‌کنند.

بیوفیلیا
طراحی بیوفیلیک، که ادغام طبیعت با محیط ساخته شده است، در دنیای پس از همه گیری نیز محبوبیت پیدا می کند. این گرایش بر ایجاد فضاهایی متمرکز است که هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر بوده و هم رفاه را ارتقا می دهند. با آوردن طبیعت به داخل خانه، می‌توانیم محیط‌های آرام‌بخش و آرامش‌بخش‌تری ایجاد کنیم که می‌تواند به ما در کاهش استرس و آرامش کمک کند.

رنگ های زمینی برای آوردن طبیعت به داخل خانه
طرح‌های رنگی گرم خاکی برای توسعه بیشتر پیوند با دنیای طبیعی و ایجاد حس آزادی که منحصراً در فضای باز ارائه می‌شود، استفاده می‌شود. این را می توان با رنگ آمیزی دیوارها در سایه های خنثی، استفاده از مواد طبیعی مانند چوب و سنگ، و افزودن گیاهان و گل ها در سراسر فضا به دست آورد.

رنگ های خاکی را می توان در هر اتاقی در خانه، از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق خواب، گنجاند. رنگ‌های بژ، قهوه‌ای، سفالی، زنگ، کهربا، خاکستری، بژ، ماسه‌ای و ماسه‌ای از جمله رنگ‌های مورد علاقه هستند زیرا باعث رفاه و احساس آرامش و آرامش می‌شوند.

اشکال ارگانیک نرم برای فضاهای داخلی آرام و تسکین دهنده
اشکال ارگانیک در ده ترند برتر داخلی در سال 2023 رتبه بالایی دارند. خطوط نرم و روان را می توان در مبلمان، آثار هنری، سرامیک، دکور و موارد دیگر مشاهده کرد. این خطوط مجلل و مدرن که از سبک طراحی آرت دکو سرچشمه می گیرند، فضایی آرام و جریانی طبیعی را در داخل فضا پرورش می دهند.

اشکال ارگانیک نرم برای فضاهای داخلی آرام و تسکین دهنده

مبلمان و سطوح فلوت شده برای افزودن بافت
در نتیجه گرایش های مینیمالیستی کلی در زمینه طراحی داخلی، شاهد خلاقیت بیشتری در استفاده از بافت و لایه بندی خواهیم بود. مبلمان فلوت دار و سطوح آجدار و معماری به عنوان راه حل های پیشرفته برای افزودن جذابیت بصری و گرما به تنظیمات مینیمال به طور فزاینده ای محبوب می شوند.

محبوب ترین زیبایی شناسی شامل سطوح صاف، رنگ های طبیعی، اشکال ارگانیک و منحنی و مجسمه ای با بافت ظریف موهر است

خرید اخلاقی و پشتیبانی ازمحصولات محلی و دست ساز
عادات خرید در طول سال گذشته به شدت تغییر کرده است. خرید آنلاین، بیش از حد ضروری گرایی و کیفیت به جای کمیت، جریان اصلی را به خود اختصاص داده است، اما این تغییر به نفع پایداری، مسئولیت پذیری و اخلاق بسیار عمیق تر است.

تمرکز بر برند، ارزش‌ها و داستان آن است. حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان کوچک محلی امری ضروری است. قطعات تزئینی دست ساز و مبلمان تولید شده در این نزدیکی از اقتصاد محلی حمایت می کنند و در عین حال انتشار گازهای گلخانه ای حمل و نقل را کاهش می دهند.

قوس در معماری، مبلمان و دکور
روند طراحی قوس از طریق معماری، آینه کاری، رنگ آمیزی، ظروف آشپزخانه و سرامیک تجلی یافته است. نمادی از تجدید و توانایی حمل وزن بسیار زیاد، موتیف قوس کاملاً برای روایت در حال تکامل مناسب است.

منحنی و ساختاری، بازیگوش و باوقار، آرام بخش و مراقبه است

ژاپنی – تکامل مینیمالیسم مدرن اسکاندیناوی
مدتی است که ما ظهور این روند طراحی مسحور کننده را پیش بینی کرده بودیم. سبک طراحی ژاپنی که از فلسفه سنتی ژاپنی Wabi-sabi سرچشمه می گیرد، ترکیبی از مینیمالیسم ژاپنی و مدرن اسکاندیناوی است.

نتیجه یک سبک تمیز، ظریف و کاربردی است. فضای داخلی ژاپنی با خطوط تمیز، فرم های ساده و تمرکز بر مواد طبیعی مشخص می شود. در طراحی ژاپنی اغلب از چوب، سنگ و کاغذ استفاده می شود. نمایشگرهای شوجی ژاپنی نیز یک عنصر محبوب در فضای داخلی ژاپنی هستند. از این صفحه نمایش ها می توان برای ایجاد حریم خصوصی در فضاهای با پلان باز یا برای تقسیم اتاق های بزرگ به مناطق کوچکتر و صمیمی تر استفاده کرد.

سادگی این کانسپت طراحی مطبوع باعث آرامش و درون نگری می شود. این بافت بیشتر از لایه‌بندی اقلام از دوره‌های زمانی مختلف، مواد طبیعی، گیاهان و گل‌های خشک به دست می‌آید

گل های خشک برای بافت اضافه شده
روند استفاده از گل های خشک به عنوان دکور در حال گسترش است. Pampas هنوز هم مرتبط است، اما به Lunaria و انواع ترتیبات ikebana نیز توجه کنید

والپیپرهای پررنگ به عنوان بیانیه
نقاشی‌های دیواری پانوراما، بافت سه‌بعدی، پارچه‌های علفزار و چینتز، هندسی معاصر و گیاهان شناسی گرمسیری، و کاغذ دیواری‌ها در این فصل پررنگ می‌شوند. چاپ های مدرن گیاه شناسی و استوایی دیوارها و منسوجات را تزئین می کند.

Kianatalebi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *